poniedziałek, 14 września 2015

Granada w końcu zdobyta

Villarreal CF pokonał na wyjeździe 3:1 Granadę CF w spotkaniu 3. kolejki Liga BBVA. Submarino tym samym po raz pierwszy w swojej historii wywieźli zwycięstwo z Nuevo Los Cármenes.

Zawodnicy Żółtej Łodzi Podwodnej nie tylko nie wygrali do tej pory na Los Carmenas, ale również nie strzelili bramki. W niedzielne południe w końcu przełamali swoją złą passę i poza kompletem punktów zaaplikowali gospodarzom trzy gole. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, a gospodarze do ostatniej minuty usilnie dążyli do doprowadzenia do remisu.

Pierwsza połowa przebiegała pod lekkim dyktandem gospodarzy, ale bramki w niej nie padły. Po przerwie Villarreal szybko objął prowadzenie po trafieniu Triguerosa i bardzo szybko je podwyższył po bramce Bakambu, dla którego była to już 3 bramka w drugim spotkani dla Submarino. Gospodarze odpowiedzieli dopiero w 73 minucie po trafieniu Fran Rico i w końcówce zrobiło się bardzo nerwowo. Na całe szczęście w ostatniej minucie wynik spotkania ustalił wprowadzony w drugiej połowie Samuel García.

Villarreal po trzech kolejkach wciąż nie zaznał goryczy porażki i z 7 punktami na koncie zajmuje 4. miejsce w tabeli z identyczną ilością punktów co 2. Real Madryt, 3. Celta Vigo i 5. Eibar. Teraz zawodników Marcelino Garcíi Torala czeka w czwartek (godz. 19:00) wyjazdowy mecz z austriackim Rapidem Wiedeń w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Natomiast w przyszłą niedzielę Submarino (godz. 18:15) podejmie na El Madrigal w meczu ligowym Athletic Bilbao.

Granada CF vs Villarreal CF - 1:3 (0:1)
0:1 Trigueros (48')
0:2 Bakambu (50')
1:2 Fran Rico (73')
1:3 Samuel García (90')