piątek, 18 września 2015

Rozpoczęli od falstartu

Villarreal przegrał 1:2 w Wiedniu z miejscowym Rapidem w swoim pierwszym spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy. W drugim spotkaniu grupy E Viktoria Pilzno pokonała u siebie 2:0 Dynamo Mińsk.

Niestety grająca w rezerwowym składzie Żółta Łódź Podwodna od porażki rozpoczęła swoją pucharową przygodę w Europie. Trener Marcelino García Toral dokonał aż 10 zmian w składzie w porównaniu do niedzielnego spotkania ligowego z Granadą. W wyjściowym składzie ostał się jedynie środkowy obrońca Víctor Ruiz. Mimo to w końcówce pierwszej połowy Villarreal objął prowadzenie po trafieniu głową  Leo Baptistao (asysta Antonio Rukaviny).

Niestety na początku drugiej połowy gospodarze bardzo szybko odwrócili losy spotkania na swoją korzyść. Najpierw w 50 minucie wyrównującą bramkę strzelił Schwab, a trzy minuty później na prowadzenie wyprowadził ich S. Hofman, który zamienił na gola rzut karny podyktowany za faul Daniele Bonery na Philippie Proseniku. Dla Włocha był to debiut w barwach Submarino i zapewne nie będzie go mile wspominał, bo i przy pierwszej bramce dla Austriaków miał swój "udział".

Rapid Wiedeń vs Villarreal CF - 2:1 (0:1)
0:1 Leo Baptistao (44')
1:1 Schwab (50')
2:1 S. Hofmann (53')