poniedziałek, 5 października 2015

Levante pierwszym pogromcą

Villarreal CF przegrał na wyjeździe 0:1 z Levante UD w spotkaniu 7. kolejki Liga BBVA. Submarino doznała tym samym pierwszej porażki w tym sezonie, ale wobec przegranej FC Barcelony oraz remisów Celty Vigo i Realu Madryt, pozostała samotnym liderem La Liga.

Znakomita passa 5 kolejnych zwycięstw ligowych została zakończona na stadionie Ciutat de València. Boli to tym bardziej, że dla gospodarzy była to premierowa wygrana w tym sezonie, która pozwoliła im opuścić ostatnią pozycję w tabeli.

Kluczowym momentem dla losów spotkania okazała się 26 minuta, gdy drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Jokić, lewy obrońca Villarreal. Drużyna prowadzona przez trenera Marcelino musiała więc ponad godzinę grac w osłabieniu i niestety nie była w stanie utrzymać choćby remisu. Zabrakło do tego niespełna 10 minut, gdyż zwycięska bramka dla gospodarzy padła w 82 minucie, a jej autorem był Deyverson. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że Levante zasłużyło na wygraną, bo nawet do momentu wydalenia Jokicia z boiska było drużyną groźniejszą. Można się o tym przekonać oglądając poniższy skrót wideo z tego spotkania.

Levante UD vs Villarreal CF - 1:0 (0:0)|
1:0 Deyverson (82')