piątek, 6 listopada 2015

Ponowne zwycięstwo nad Dinamem

Villarreal CF pokonał na wyjeździe 2:1 białoruskie Dinamo Mińsk w swoim czwartym spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy. W innym meczu grupy E Viktoria Pilzno uległa u siebie 1:2 Rapidowi Wiedeń.

Submarino dzięki wygranej w stolicy Białorusi praktycznie zapewnili już sobie awans z grupy. By być tego pewnym w stu procentach potrzebują jeszcze jednego punktu w dwóch ostatnich spotkaniach lub straty oczek Viktorii w kolejnym meczu wyjazdowym w Mińsku. Ewentualnie awans mogą dać nawet dwie porażki w ostatnich spotkaniach pod warunkiem, że Villarreal w ostatnim meczu w Pilznie przegra jedną bramką, samemu strzelając gola. Nikt jednak nawet nie bierze pod uwagę takiego scenariusza, bo Żółta Łódź Podwodna w kolejnym meczu podejmie u siebie pewny już awansu Rapid Wiedeń i miejmy nadzieję powalczy z nim w ostatecznym rachunku o pierwsze miejsce w grupie, które pozwoli rozegrać mecz rewanżowy 1/16 finału u siebie i trafić w losowaniu na teoretycznie łatwiejszego rywala.

O pierwszej połowie spotkania w Mińsku można napisać tyle, że się odbyła. Ciekawe rzeczy zaczęły się dziać dopiero w drugiej połowie. O czym możecie się przekonać oglądając poniższy skrót wideo.