niedziela, 22 listopada 2015

Tylko, a może aż remis z Eibar

Villarreal CF zremisował na El Madrigal 1:1 z SD Eibar, w spotkaniu 12. kolejki Liga BBVA. Spotkanie miało wyrównany przebieg, a gospodarze mogli ten mecz zarówno wygrać, jak i przegrać, bo goście nie wykorzystali przy stanie 0:1 rzutu karnego w pierwszej połowie.

Początek spotkania należał do gospodarzy, a w 9 minucie strzał Bakambu poszybował tuż nad poprzeczką po bardzo dobrym podaniu Soldado. Niestety z biegiem czasu inicjatywę przejęli goście, czego efektem był gol Sergi Enricha w 27 minucie.

Stracona bramka nie była jedyną złą wiadomość dla fanów Submarino, bo chwilę później Eric Bailly zderzył się w walce powietrznej z Sergi i z urazem głowy został odwieziony do szpitala, a jego miejsce na boisku zajął Bonera. Na domiar złego w 41 minucie arbiter podyktował rzut karny za faul Jaume Costy na Borja Bastonie i goście mili znakomitą szansę do podwyższenia wyniku. Na całe szczęście wykonujący go Dani Garcia przestrzelił i gospodarze do siatki schodzili przegrywając tylko jednym gole.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli nieco lepiej, ale pech dalej ich nie opuszczał. W 63 minucie urazu nabawił się Bonera, który w pierwszej połowie zastąpił kontuzjowanego Bailly. Wobec wykorzystania już kompletu zmian przez trenera Marcelino,Villarrealowi zaglądnęła w oczy perspektywa gry przez prawie 30 minut w osłabieniu. Na całe szczęście po kwadransie siły się wyrównały, bo arbiter wyrzucił z boiska z drugą żółtą kartkę Keko (zagranie ręką).

Wydalenie z boiska jednego z rywali dało gospodarzom dodatkowego bodźca do ataków i w 85 minucie udało się ostatecznie doprowadzić do wyrównania. Denis Suares kapitalnie obsłużył w polu karnym podaniem Jaume Costę, a ten chytrym strzałem (piłka odpiła się jeszcze od dalszego słupka i dopiero wpadła do siatki) pokonał Riesgo.

Villarreal CF vs SD Eibar - 1:1 (0:1)
0:1 Sergi Enrich (27')
* Dani Garcí nie wykorzystał karnego (42')
1:1 Jaume Costa (85')