poniedziałek, 14 grudnia 2015

Słodka zemsta Soldado!

Villarreal CF pokonał na El Madrigal 1:0 Real Madryt, w spotkaniu 15. kolejki Liga BBVA. Zwycięską bramkę dla Submarino już w 8 minucie strzelił wychowanek Królewskich, Roberto Soldado.

Triumf nad Realem Madryt był dopiero trzecim w historii Villarrealu, a pierwszym od stycznia 2007 roku. Dla gospodarzy mecz ułożył się znakomicie, bo już w 8 minucie objęli prowadzenie. Bruno odebrał piłkę Modriciowi i podał do Bakambu, a ten do wbiegającego w pole karne Soldado. Wychowanek Realu strzelił pomiędzy nogami Keylora Navasa i jak się ostatecznie okazało, zapewnił Submarino komplet punktów. Co ciekawe nie spowodowało to cofnięcia się ekipy trenera Marcelino, która była drużyną zdecydowanie lepszą od gości w pierwszej połowie i mogła nawet podwyższyć prowadzenie.

Druga połowa należała już do Realu Madryt, a sam Karim Benzema już na jej początku miał dwie znakomite sytuacje do wyrównania. Jednak wraz z upływem kolejnych minut obrona Villarrealu grała coraz skuteczniej i z przewagi Królewskich widoczna był jedynie dominacja w posiadaniu piłki. Ostatecznie mecz zakończył się w pełni zasłużoną wygraną gospodarzy, którzy zostawili przysłowiowe hektolitry potu na murawie El Madrigal.

Niestety po raz kolejny nie obyło się bez kontuzji. W 84 minucie boisko musiał opuścić Bailly, który wobec problemów na prawej obronie, zagrał przeciwko Realowi na tej nietypowej dla siebie pozycji. Na razie nie wiadomo jeszcze na ile uraz jest poważny.

Villarreal CF vs Real Madryt - 1:0 (1:0)
1:0 Soldado (8')