poniedziałek, 4 stycznia 2016

Zwycięska passa trwa!

Villarreal CF pokonał na wyjeździe 2:1 Deportivo La Corunę, w spotkaniu 18. kolejki Liga BBVA. Tym samym Submarino odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo ligowe i umocnili się na 4. miejscu w tabeli, dającym prawo gry w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Wyniki 18. kolejki La Liga kapitalnie ułożyły się dla drużyny trenera Marcelino. Rywale Submarino pogubili punkty, a ich przewaga nad 5. w tabeli Celtą Vigo wynosi już pięć punktów. Wyjazdowe spotkanie z Deportivo La Coruna również można uznać, za bezpośrednie starcie drużyn walczących o prawo gry w eliminacjach LM i gracze Villarreal wyszli z niego z obronną ręką.

Podobnie jak i w derbowym pojedynku z Valencią bohaterem spotkania był Bruno Soriano, który najpierw w 35 minucie otworzył wynik spotkania, a w już doliczonym czasie gry wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Navarro na Samuelu. Bramkę dla gospodarzy na 1:1 strzelił w 47 minucie Luis Alberto.

Jak padły bramki i z najciekawszymi sytuacjami z meczu możecie zapoznać się oglądając skrót meczu znajdujący się --- tutaj.

Deportivo La Coruna vs Villarreal CF - 1:2 (0:1)0:1 Bruno Soriano (35')
1:1 Luis Alberto (47')
1:2 Bruno Soriano (90+4')

RC Deportivo: Lux - Juanfran, Arribas, Sidnei, Fernando Navarro - Bergantiños, Mosquera - Fede Cartabia (Cardoso, m. 77), Luis Alberto (Oriol Riera, m. 78), Fayçal Fajr - Lucas Pérez.

Villarreal CF: Areola - Mario, Musacchio, Víctor Ruiz, Rukavina - Jonathan dos Santos (Nahuel, m. 80), Pina, Bruno, Denis Suárez - Bakambu (Leo Baptistao, m. 65), Soldado (Samuel, m. 75).

Żółte kartki: Luis Alberto, Arribas (Deportivo) - Bruno, Jonathan dos Santos (Villarreal).

Sędzia: Fernández Borbalán.