piątek, 19 lutego 2016

Villarreal lepszy od Napoli

Villarreal CF pokonał u siebie 1:0 SSC Napoli w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy. Zwycięską bramkę dla Submarino strzelił w 81. minucie z rzutu wolnego Denis Suárez. Rewanż w Neapolu zostanie rozegrany w czwartek 25 lutego o godzinie 21:05.

Submarino dobrze rozpoczęła mecz i szybko mogła objąć prowadzenie. W 5. minucie obrona gości popełniła karygodny błąd. Po krótkim wybiciu przez bramkarza Reinę piłkę przejęli ją piłkarze Villarreal. Wyśmienitą okazję miał Roberto Soldado, który strzelał na pustą bramkę, ale bramkarz gości w ostatniej chwili zdążył z interwencją.

Włosi po tej sytuacji nie popełniali już takich błędów i zorganizowali się w obronie. Gospodarze mieli problemy ze znalezieniem sposobu na rozbicie defensywy rywali. Napoli powoli przejmowało inicjatywę, ale nie przekładało się to na celne strzały. Uderzeń z dystansu próbowali Marek Hamsik czy Dries Mertens, ale Alphonse Areola nie musiał nawet interweniować. Do przerwy nie padła żadna bramka, a obie drużyny nie stworzyły sobie groźnych sytuacji. Kontuzji mięśnia nabawił się za to Jonathan dos Santos i w 35. minucie musiał go zastąpić Samu Castillejo.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy, którzy częściej gościli pod bramką rywali, lecz Napoli ponownie szybko uspokoiło swoją grę i to ono stwarzało groźniejsze sytuacje. W 61. minucie bliski zdobycia bramki był Jose Callejon, lecz minimalnie spudłował. Z biegiem czasu trener Maurizio Sarri wprowadził na boisko Higuaina i Lorenzo Insigne. Na niewiele się to jednak zdało.

Końcówka należała już jednak do Villarreal. Najpierw dogodną sytuację zmarnował Bakambu, a w 82. minucie kibice zgromadzeni na trybunach El Madrigal mogli się w końcu cieszyć z bramki swoich pupili.. Bezpośrednio z rzutu wolnego z 20. metra uderzył Denis Suarez. Piłkę strącił Reina, lecz ta odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Napoli próbowało odrobić straty, ale gospodarze nie dali sobie odebrać prowadzenia i po pierwszym meczu są bliżej awansu do kolejnej fazy Ligi Europy.

Villarreal CF vs SSC Napoli - 1:0 (0:0)
1:0 Denis Suárez (81')