piątek, 18 marca 2016

Pewny awans do ćwierćfinału LE

Villarreal CF zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Bayerem 04 Leverkusen w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy. W pierwszym meczu Submarino wygrała u siebie 2:0 i tym samym awansowała do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Widzowie zgromadzeni na BayArenie byli świadkami bardzo nudnego widowiska. Gospodarze by myśleć o awansie musieli wygrać trzema bramkami, a to w ich obecnej formie i wobec znakomitej gry defensywnej Villarreal, przerastało im możliwości. Zawodnicy trenera Marcelino od początku kontrolowali wynik spotkania i sporadycznie pozwalali gospodarzom sprawdzać formę Sergio Asenjo, wracającego po długiej przerwie (11 miesięcznej) spowodowanej kontuzją do bramki Submarino.

Z pierwszej połowy warto odnotować tylko jedno ciekawe wydarzenie. W 19 minucie Sergio Asenjo wygrał pojedynek sam na sam z Hakanem Calhanoglu. W 54 minucie bramkarz Villarreal nie dał się jeszcze pokonać strzałem głową Kyriakosowi Papadopoulosowi i to by było na tyle jeżeli chodzi o groźne sytuacje podbramkowe gospodarzy. W drugiej połowie bliżsi strzelenia gola byli za to gracze Żółtej Łodzi Podwodnej, ale ani Roberto Soldado, ani Cedric Bakambu nie wykorzystali dogodnych okazji, a w doliczonym już czasie gry obrońca gospodarzy Andre Ramalho wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Alfonso Pedrazy.

W piątek o godzinie 13:00 odbędzie się losowanie par 1/4 finału, a potencjalnym rywalem Villarrealu będzie ktoś z 7 drużyn: