poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Submarino w końcu zwycięska

Villarreal CF pokonał na wyjeździe 2:1 SD Eibar, w spotkaniu 31. kolejki Liga BBVA. Tym samym Submarino przełamali passę czterech kolejnych spotkań bez wygranej i powiększyli przewagę nad ścigającymi ich Celtą Vigo i Athletic Bilbao.

Submarino w końcu powróciła na prawidłowy kurs zmierzający do zajęcia 4. miejsca na koniec sezonu La Liga, które daje prawo gry w el. do elitarnej Ligi Mistrzów. Komplet punktów nad Eibar jest tym bardziej cenny, że "grupa pościgowa" solidarnie potraciła punkty. Celta Vigo i Athletic Bilbao zremisowały swoje spotkania, a Sevilla niespodziewanie przegrała u siebie. W tej sytuacji Villarreal na siedem kolejek przed końcem rozgrywek ma nad nimi odpowiednio 9 i 10 punktów przewagi.

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla drużyny trenera Marcelino, bo w 22. minucie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Andera Capa. Na całe szczęście udało się w miarę szybko doprowadzić do remisu. W 34. minucie Denis Suarez obsłużył kapitalnym podaniem w polu karnym Soldado. Strzał Roberto co prawda odbił bramkarz Riesgo, ale Adrian Lopez z bliskiej odległości nie miał najmniejszych problemów z trafieniem piłką do bramki. W 40. minucie Submarino mogła już nawet prowadzić, ale strzał Pina poszybował nad poprzeczką.

Początek drugiej połowy rozpoczął się znakomicie dla Villarrealu. W 49. minucie Roberto Soldado jak przystało na rasowego snajpera, wykorzystał zamierzanie w polu karnym gospodarzy i wyprowadził gości na prowadzenie. Gospodarze ruszyli wiec do odrabiania strat i w konsekwencji otworzyli się na kontry graczy Submarino. Obrona Villarreal grała jednak bardzo skutecznie, a okazje do podwyższenia wyniku mieli Adrian Lopez, Roberto Soldado.

SD Eibar vs Villarreal CF - 1:2 (1:1)
1:0 Capa (22')
1:1 Adrián López (34')
1:2 Soldado (49')