poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Wypunktowali Getafe

Villarreal CF pokonał na El Madrigal 2:0 Getafe CF, w spotkaniu 32. kolejki Liga BBVA. Submarino na 6 kolejek przed końcem rozgrywek mają 8 punktów przewagi nad piątą Celtą Vigo i są bardzo blisko zapewnienia sobie prawa gry w el. Ligi Mistrzów.

Drużyna trenera Marcelino konsekwentnie zmierza do wyznaczonego celu, jakim jest zakończenie rywalizacji w La Liga na 4. miejscu. Po zeszłotygodniowym ważnym zwycięstwie wyjazdowym nad Eibar, Submarino zainkasowała punkty w meczu z przedostatnim w tabeli Getafe.

Villarreal po czwartkowym meczu ze Spartą Praga w LE i mając w perspektywie spotkanie rewanżowe w Pradze w najbliższy czwartek, nie forsowali zbytnio tempa w niedzielnym meczu i postarali się o komplet punktów jak najmniejszym nakładem sił. Po tym jak w 15. minucie wynik otworzył Denis Suarez gospodarze się cofnęli i oddali pole do popisu Getafe. Ekipa broniąca się przed spadkiem nie była jednak w stanie sforsować szczelnej defensywy Submarino, a w 84. minucie losy meczu rozstrzygnął skuteczny w tym sezonie Bakambu. Gospodarze w drugiej połowie mieli jeszcze kilka innych dogodnych okazji bramkowych, których jednak nie wykorzystali.

Villarreal CF vs Getafe CF - 2:0 (1:0)