piątek, 16 września 2016

Wymęczone zwycięstwo

Villarreal CF pokonał u siebie 2:1 szwajcarski FC Zurich w spotkaniu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. W innym spotkaniu grupy L turecki Osmanlispor wygrał u siebie 2:0 ze Steauą Bukareszt.

Przed spotkaniem wydawało się, że gospodarze nawet grając nieco rezerwowym składem nie powinni mieć problemu ze szwajcarskim drugoligowcem. Już na samym początku okazało się, że tak nie będzie. Goście już w 2. minucie objęli prowadzenie po mocnym strzale zza pola karnego reprezentanta Albanii, Armando Sadiku i co ciekawe po przebiegu gry nie odstawali od Submarino.

W ekipie gospodarzy bardzo dobre spotkanie rozgrywał powracający po kontuzji Alexandre Pato, który udanie współpracował w ofensywie z Jonathanem dos Santosem. I to właśnie temu duetowi Żółta Łódź Podwodna zawdzięcza oba gole, która udało się strzelić jeszcze przed przerwą. Najpierw w 28. minucie do wyrównania doprowadził Brazylijczyk, a w doliczonym czasie gry pierwszej połowy na 2:1 trafił Meksykanin.

W drugiej połowie nie było już tak ciekawie na boisku. Gospodarze niby mieli optyczną przewagę, ale i goście w końcówce próbowali bezskutecznie doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie Villarreal nie bez problemów zanotował komplet punktów w pierwszym spotkaniu grupowym. W kolejnym meczu za dwa tygodnie zmierzy się na wyjeździe ze Steauą Bukareszt, a FC Zurich podejmie u siebie Ssmanlispor.

Oglądaj skrót spotkania - tutaj.

Villarreal CF: Andrés; Rukavina, Álvaro, Víctor Ruiz, José Ángel; Jonathan dos Santos (Castillejo, m. 70), N'Diaye, Bruno, Cheryshev (Soriano, m. 80); Pato y Santos Borré (Sansone, m. 67).

FC Zürich: Vanins; Bangura, Nef, Kecojevic, Brunner; Voser, Sarr (Yapi, m. 57), Kukeli, Winter (Schonbachler, m. 64); Rodríguez (Cavusevic, m. 84) y Sadiku.

Bramki: 0-1. Min. 2: Sadiku. 1-1. Min. 28: Pato. 2-1. Min. 45: Jonathan dos Santos.

Sędzia: Sébastien Delferiere (BEL).

Żółte kartki: Jonathan dos Santos - Voser, Winter, Kukeli, Kecojevic, Nef.