poniedziałek, 31 października 2016

Pierwsza ligowa porażka

Villarreal CF przegrał na wyjeździe 1:2 z SD Eibar w spotkaniu 10. kolejki La Liga Santander. Tym samym Żółta Łódź po raz pierwszy w tym sezonie ligowym zaznała goryczy porażki. Submarino aktualnie zajmują 5. miejsce w tabeli i tracą do liderującego Realu Madryt 5 punktów.

Villarreal był zespołem lepszy w pierwszej odsłonie, ale udokumentował swoją przewagę dopiero przed zejściem do szatni. Lejeune faulował we własnym polu karnym Sansone i arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzutu karnego nie zmarnował Bruno Soriano.

Druga połowa należała z kolei do zespołu gospodarzy. Nie brakowało sytuacji podbramkowych. W 65. minucie kapitalnymi interwencjami popisał się Asenjo, który obronił uderzenie Enricha i dobitkę Kike. Minutę później znów wspiął się na wyżyny umiejętności przy próbie Capy.

Wreszcie w 80. minucie w drobnym zamieszaniu pod bramką gości, Ramis z bliska pokonał doskonale dysponowanego bramkarza.

Baskowie poszli za ciosem i w końcówce po indywidualnej akcji Enricha, piłkę dostał w polu karnym Pedro Leon i pewnym strzałem zapewnił wygraną ekipie Mendilibara!