poniedziałek, 17 października 2016

Rozbili Celtę Vigo

Villarreal CF zdemolował u siebie 5:0 Celtę Vigo, w spotkaniu 8. kolejki La Liga Santander. Submarino wciąż pozostaje obok madryckiego Realu i Atletico jedyną niepokonaną drużyną w tym sezonie i z 16 punktami na koncie zajmuje 5. miejsce w tabeli. Do liderujących madryckich ekip traci zaledwie 2 oczka.

Spotkanie doskonale ułożyło się dla gospodarzy, którzy już po dwunastu minutach prowadzili 2:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Roberto Soriano. W ósmej minucie, po świetnym prostopadłym podaniu Triguerosa, wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, a cztery minuty później pokonał golkipera gości kapitalnym technicznym strzałem.

To nie było ostatnie słowo Żółtych Łodzi Podwodnych w pierwszej połowie. W 38. minucie na 3:0 podwyższył Bakambu, który dostał dobre podanie w tempo od Sansone, a następnie mając przed sobą tylko bramkarza, spokojnie trafił do siatki.

Kolejne gole padły w drugiej połowie. W 48. minucie piłkę do własnej siatki, po rzucie rożnym, pechowo wpakował Wass. W 86. minucie goście doznali osłabienia. Z powodu drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić Sergi Gomez.

W doliczonym czasie gry padła piąta bramka dla Villarreal. Po dośrodkowaniu Gaspara i strzale głową Pato, piłka trafiła w słupek. Futbolówka trafiła jednak jeszcze pod nogi Triguerosa, który ustalił wynik meczu na 5:0.
opis spotkania: primeradivision.pl

Villarreal CF vs Celta Vigo - 5:0 (3:0)
1:0 Soriano (8')
2:0 Soriano (12')
3:0 Bakambu (38')
4:0 Wass (48' sam.)
5:0 Triguero (90+2')

Villarreal CF: Asenjo; Mario, Álvaro, Víctor Ruiz, Jaume Costa; Castillejo, Bruno (Rodrigo, m. 81), Trigueros, Soriano; Sansone (Pato, m. 72) y Bakambu (Jonathan dos Santos, m. 63).

RC Celta de Vigo: Sergio; Hugo Mallo, Cabral, Sergi Gómez, Jonny; Radoja, Wass (Señé, m. 72); Orellana, Bongonda, Sisto (Pape, m. 51); y Aspas (Rossi, m. 57).