poniedziałek, 28 listopada 2016

El Madrigal zdobyty po raz pierwszy

Villarreal CF przegrał u siebie 0:2 z Deportivo Alaves, w spotkaniu 13. kolejki La Liga Santander. Beniaminek jako pierwsza drużyna w tym sezonie wywiozła komplet punktów z El Madrigal.

Pierwsze fragmenty rywalizacji lepiej ułożyły się dla gości, którzy już w ósmej minucie za sprawą Ibai Gomeza objęli prowadzenie. 27-latek dobił strzał Edgara Mendeza, po którym futbolówka ostemplowała słupek i mocnym uderzeniem zaliczył swoje drugie trafienie w kampanii.

Jeszcze w pierwszym kwadransie gry ekipa z Kraju Basków mogła podwyższyć swoje prowadzenie. Gola na 2:0 dla swojej drużyny próbował strzelić Theo Bernard François Hernandez, ale i po próbie Francuza piłka trafiła w słupek. Ostatecznie jednak drugi gol dla Deportivo padł w 17. minucie, a jego autorem został Victor Camarasa, który wykorzystał fatalny błąd Mateo Musacchio.

W drugiej części gry ekipa Pellegrino usiłowała zdobyć kolejną bramkę. Ładnym podaniem w kierunku Gomeza popisał się strzelec drugiego gola dla teamu z Vitorii. Niemniej były zawodnik Athletic Bilbao spudłował i wynik nie uległ zmianie. Natomiast w 52. minucie gospodarze byli bliscy trafienia kontaktowego. Swoich sił spróbowali Samuel Castillejo oraz Dienis Czeryszew, ale bez efektu.

Ostatecznie do końca zawodów rezultat nie zmienił się, co sprawiło, że czwarta wiktoria Deportivo w trwającej kampanii stała się faktem. Z kolei Villareal zanotował swoją trzecią porażkę w sezonie.