poniedziałek, 21 listopada 2016

Porażka w Kraju Basków

Villarreal CF przegrał na wyjeździe 0:1 z Athletic Bilbao w spotkaniu 12. kolejki La Liga Santander. Tym samym Żółta Łódź po raz drugi z kolei przegrała ligowe spotkanie na wyjeździe.

W 19. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie. Williams dośrodkował w pole karne do Garcii, ale od doświadczonego gracza szybszy był golkiper Villarreal.

Na kolejną sytuację czekaliśmy aż do drugiej części. Williams mocno wstrzelił piłkę na jedenasty metr, skąd minimalnie chybił wbiegający Muniain. W 56. minucie ustawiony w okolicach linii pola karnego Aduriz mocnym uderzeniem głową posłał piłkę obok bramki.

W 61. minucie Williams minął już bramkarza Villarreal i mając już tylko pustą bramkę, trafił w słupek. Wreszcie w 67. minucie piłkę przed siebie po strzale Aduriza odbił bramkarz, a z najbliższej odległości w bramce umieścił ją Raul Garcia. Kwadrans później Asenjo świetnie obronił strzał Aduriza.

Ostatnie minuty to świetna postawa Asenjo, który kapitalnie radził sobie ze strzałami Aduriza.