piątek, 25 listopada 2016

Remis w Zurichu

Villarreal CF zremisował na wyjeździe 1:1 ze szwajcarskim FC Zurich w spotkaniu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. W innym meczu grupy L rumuńska Steauą Bukareszt pokonała u siebie 2:1 turecki Osmanlisporem.

Przedostatnia kolejka spotkań w grupie L nic nie wyjaśniła, a wręcz skomplikowała sytuację w grupie. Przed ostatnią serią spotkań wszystkie drużyny mają szansę na awans. Niestety tylko remis ze szwajcarskim drugoligowcem spowodował, że od Submarino nie zależy już kwestia czy awansują z grupy z 1. miejsca. By tak się stało będą musieli pokonać u siebie Steauę Bukareszt i liczyć na potknięcie Osmanlisportu u siebie z FC Zurich. Villarreal może również odpaść z dalszej rywalizacji, jeżeli przegra u siebie z Rumunami lub zremisuje w stosunku 2:2 lub wyższym.

1. Osmanlispor - 7 punktów
2. Villarreal CF - 6 punktów
------------------------------
3. FC Zurich - 6 punktów
4. Steaua Bukareszt - 6 punktów

Co do samego spotkania to szwajcarski drugoligowiec po raz kolejny postawił się Żółtej Łodzi. W pierwszym meczu u siebie udało się ich pokonać 2:1 po trudnym meczu. Tym razem wydawało się, że również sztuka ta się uda, gdyż Villarreal prowadził od 13. minuty po trafieniu Bruno. Później do przerwy zawodnicy trenera Escribi zmarnowali kilka znakomitych szans na podwyższenie wyniku. W drugiej połowie groźniejsze sytuacje stwarzali również grający z kontrataku zawodnicy Submarino, ale w końcówce nie mający już nic do stracenia gospodarze odważniej zaatakowali. Efektem tego był rzut karny po faulu Ruiza na Kone. Tym samym Villarreal stracił cenne punkty w Zurichu.

FC Zurich vs Villarreal CF - 1:1 (0:1)
0:1 Bruno (13')
1:1 Roberto Rodríguez (karny 86')

FC Zúrich: Vanins; Bangura, Kecojevic, Alain Nef; Brunner (Roberto Rodríguez, 69’), Marchesano, Sarr, Kukeli (Sadiku, 78’), Voser (Winter, 69’); Koné y Schönbächler

Villarreal CF: Asenjo - Rukavina, Musacchio, Víctor Ruiz, José Ángel - Bruno, Trigueros, Jonathan dos Santos, Cheryshev (Castillejo, 70’) - Pato (Sansone, 77’), Bakambu (Rodrigo, 81’).

Żółte kartki:  Brunner (30’), Marchesano (89’) - Víctor Ruiz (22’), Rukavina (89’).

Sędzia: Davide Massa (Włochy).