niedziela, 22 stycznia 2017

Derby dla Nietoperzy

Villarreal CF przegrał u siebie 0:2 z Valencią CF, w spotkaniu 19. kolejki La Liga Santander. Niestety bolesna porażka w spotkaniu derbowym była trzecim z kolei spotkaniem ligowym bez wygranej i Submarino zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli La Liga.

Dopiero co sprawili poważne problemy Barcelonie, by dziś oddać punkty znacznie niżej notowanemu rywalowi zza miedzy. Villarreal nie zagrał na miarę oczekiwań i zasłużenie doznał porażki.

Valencia objęła prowadzenie w 35. minucie za sprawą Solera. Wychowanek klubu z Mestalla musiał właściwie jedynie dostawić nogę po kapitalnej indywidualnej akcji Naniego.

Jeszcze przed przerwą padła druga bramka dla przyjezdnych, a tym razem strzelcem Santi Mina. Napastnik Valencii wykorzystał fatalny błąd Sergio Asensjo i tak jak przed tygodniem, wpisał się na listę strzelców.

Najlepszą okazję do zdobycia gola kontaktowego w drugiej połowie miejscowi mieli w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, kiedy to Alves wygrał pojedynek sam na sam z graczem Żółtych Łodzi Podwodnych.

Z innych istotnych faktów, odnotować należy debiut Zazy. Włoch na pierwszego gola po transferze do Hiszpanii, będzie musiał poczekać przynajmniej do przyszłego tygodnia.