poniedziałek, 6 marca 2017

Espanyol przebrnięty

Villarreal CF pokonał u siebie 2:0 Espanyol Barcelona, w spotkaniu 26. kolejki La Liga Santander 2016/17. Trafienia dla Submarino zanotowali Roberto Soriano w 45. minucie i Cédric Bakambu w 80. minucie.

Gospodarze zbliżyli się tym samym do piątego Atletico na odległość jednego punktu.

Cztery zmiany po wygranej w Pampelunie zarządził trener Escriba - miejsca Musacchio, Rukaviny, dos Santosa i Hernandeza zajęli Ruiz, Mario Gaspar, Bruno i Castillejo. Także cztery korekty dotknęły wyjściową jedenastkę Espanyolu - zamiast Navarro, Fuego, Pereza i Caicedo pojawili się J. Lopez, Melendo, Jurado i Roca Junque.

Już w drugiej minucie gry Los Amarillos mogli wyjść na prowadzenie - oko w oko z Diego Lopezem stanął Bakambu, ale strzał reprezentanta Demokratycznej Republiki Kongo zdołał odbić bramkarz Espanyolu. W 22. minucie piłkę do siatki gospodarzy skierował Gerard Moreno, ale arbiter wcześniej odgwzidał faul zawodnika Espanyolu i gola nie uznał.

W końcówce pierwszej odsłony przycisnęli gospodarze - najpierw silne uderzenie Castillejo złapał Lopez, a chwilę później po serii podań w polu karnym Espanyolu, strzał Soriano zdołał sparować bramkarz Katalończyków. Piłkarze z Barcelony odpowiedzieli szybką kontrą, po której strzał Jurado odbił Fernandez.

Otwarty futbol w ostatnich minutach pierwszej odsłony przyniósł gola w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry - po zamieszaniu w polu karnym Espanyolu, Bakambu odegrał do Mario Gaspara, ten wycofał piłkę spod linii końcowej do Soriano, który dość szczęśliwie skierował futbolówkę do siatki.

Tuż po zmianie stron okazję na podwyższenie prowadzenia miał Bakambu, ale uderzył zbyt wysoko. W 76. minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał Hernandez, ale futbolówka tylko prześlizgnęła się po wierzchniej stronie poprzeczki.

Cztery minuty później drogę od bohatera do zera przeszedł w odstępstwie kilku sekund Diego Lopez - bramkarz Espanyolu popisał się najpierw świetną interwencją po uderzeniu Triguerosa z dystansu, ale przy dobitce Bakambu, Lopez nie upilnował krótkiego rogu i Villarreal prowadził 2:0.

Do końca meczu żadna z drużyn nie była już w stanie zmienić rezultatu i komplet punktów zasilił konto gospodarzy. W następnej kolejce Villarreal zmierzy się z Celtą Vigo, natomiast Espanyol podejmie Las Palmas.