czwartek, 2 marca 2017

Pewny triumf nad Osasuną

Villarreal CF pokonał 4:1 na wyjeździe ostatnią w tabeli Osasunę Pampeluna w spotkaniu 24. kolejki La Liga Santander. Bramki dla Submarino strzelili Soriano, Soldado i dwie Borre.

Podopieczni Frana Escriby jeszcze w pierwszej połowie zdobyli dwie bramki. Autorem pierwszej był Roberto Soriano, ale to Cedric Bakambu wykonał czarną robotę w całej akcji. Napastnik Villarreal wpadł w pole karne prawą stroną i pomimo ostrego kąta, zmusił do popełnienia błędu Sirigu. Podwyższył wynik w 28. minucie Roberto Soldado, skutecznie egzekwując rzut karny, podyktowany po faulu Berenguera.

Po zmianie stron, goście wrócili do gry także po rzucie karnym. Musacchio nieprzepisowo powstrzymywał szarżującego Leona i arbiter nie miał innego wyboru. Wraz ze zdobyty golem przez Roberto Torresa, wróciły wspomnienia z ostatniego ligowego spotkania, kiedy Villarreal prowadził różnicą dwóch goli, a ostatecznie przegrał 2:3.

Osasuna to jednak nie Real Madryt, dlatego skończyło się 1:4. Swoje przysłowiowe pięć minut miał Borre. Rezerwowy w talii Escriby dwukrotnie wychodził sam na sam po zagraniach z głębi pola i w obu przypadkach, bez problemów trafiał do siatki Sirigu.