poniedziałek, 13 marca 2017

Submarino zatapia dalej!

Villarreal CF pokonał 1:0 na wyjeździe Celtę Vigo w spotkaniu 27. kolejki La Liga Santander. Tym samym Submarino zanotowała trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu i awansowała na 5. miejsce w tabeli kosztem Realu Sociedad.

Już w dwunastej minucie Giuseppe Rossi wymanewrował obrońców i wbiegł w pole karne zatrudniając bramkarza Celty, który spisał się jednak bez zarzutu.

W odpowiedzi swoją okazję miał Planas, ale w ostatniej chwili piłkę strącił obrońca gości i zabrał mu pewną bramkę. Przyjezdni rozkręcali się z  każdą minutą i ponownie zagrażali bramce Celty.

Choć w 32 minucie Bruno Soriano trafił wprost w bramkarza, to inny Soriano - ściągnięty z Sampdorii Roberto wykorzystał wrzutkę Musacchio z wolnego i otworzył wynik spotkania.

Po zmianie stron piłkarze Żółtej Łodzi Podwodnej domagali się rzutu karnego, gdy Hugo Mallo faulował w polu karnym, ale sędzia uznał inaczej i puścił grę.

Jeszcze jednak kontrowersja miała miejsce w ostatnim kwadransie, gdy Giuseppe Rossi uważał, że nabił rękę Victora Ruiza, ale i w tym wypadku nie mieliśmy rzutu karnego.

Nie zmieniło to faktu, że goście wywieźli z Vigo komplet punktów.