sobota, 29 kwietnia 2017

Nie dali szans Sportingowi Gijon

Villarreal CF pokonał u siebie 3:1 Sporting Gijon w spotkaniu 35. kolejki La Liga Santander. Tym samym gospodarze umocnili się na 5. pozycję w tabeli, dającej prawo gry w fazie grupowej Ligi Europy.

Wygrana nad Sportingiem była trzecim ligowym zwycięstwem z rzędu i mocno zbliżyła drużynę prowadzoną przez Frana Escribię do gry w europejskich pucharach.

Żółte Łodzie Podwodne wynik spotkania otworzyły w 31. minucie. Po zagraniu Hrnandeza Cascante piłka trafiła do Roberto Soldado, który miał przed sobą tylko bramkarza. Napastnik gospodarzy spokojnym strzałem skierował futbolówkę do siatki. Jak się później okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od drugiej bramki dla Villarreal. Po świetnym podaniu Jonathana Dos Santosa, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Cedric Bakambu i bez problemów trafił do bramki.

W 59. minucie było już 3:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Bakambu, który tym razem strzałem z sześciu metrów wykorzystał dogranie Soldado.

Gości było stać jedynie na honorowego gola w 73. minucie. Po zagraniu Victora Rodrigueza do bramki Villarreal trafił Douglas. Wynik 3:1 utrzymał się już do ostatniego gwizdka sędziego.