poniedziałek, 22 maja 2017

Derby dla Villarreal

Villarreal CF pokonał 3:1 na wyjeździe Valencię CF w spotkaniu ostatniej kolejki La Liga Santander. Tym samym Żółta Łódź Podwodna obroniła 5. pozycję w tabeli dającą jej prawo gry w fazie grupowej Ligi Europy.

Villarreal po raz drugi z rzędu pokonał Nietoperze na Mestalla i skończył sezon zdecydowanie wyżej niż jego bardziej utytułowany rywal z regionu.

Niedzielny pojedynek na Estadio Mestalla nie mógł się lepiej ułożyć dla Żółtych Łodzi Podwodnych, które już w pierwszej minucie były na prowadzeniu. Po nieporozumieniu w defensywnych szeregach gospodarzy, do piłki w polu karnym dopadł Roberto Soldado i potężnym strzałem nie dał szans bramkarzowi. Była to także jedyna bramka w pierwszej połowie.

Dziewięć minut po przerwie Valencia doprowadziła do wyrównania. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Rodrigo, świetnym uderzeniem głową popisał się Nani i Fernandez musiał wyciągać piłkę z siatki. Radość gospodarzy nie trwała jedna długo.

W 58. minucie Villarreal ponownie był na prowadzeniu. Po płaskim dośrodkowaniu Jonathana Dos Santosa z prawej strony boiska, na listę strzelców wpisał się Manu Trigueros. Dwie minuty przed zakończeniem meczu wynik spotkania 3:1 dla gości ustalił Sansone.