czwartek, 3 sierpnia 2017

Porażka z mistrzem Argentyny

Villarreal CF przegrał 0:1 w towarzyskim spotkaniu z Boca Juniors. Mecz z aktualnym mistrzem Argentyny rozegrano w nocy ze środy na czwartek czasu polskiego na słynnym stadionie La Bombonera w Buenos Aires.

Mecz rozegrano z okazji 66. w historii mistrzostwa Boca Juniors w Argentynie. Zarazem uczczono znakomite relacje pomiędzy oboma klubami oraz roli argentyńskich graczy w historii Submarino.

Trzeba uczciwie przyznać, że gospodarze zasłużenie wygrali mecz po trafieniu Cristiana Pavona, za którego jeszcze niedawno Zenit Sankt Petersburg oferował około 20 mln euro! Gospodarze mogli wygrać nawet wyżej, gdyby Fernando Gago znany z gry m.in. w Realu Madryt nie zmarnował rzutu karnego w 85. minucie. Jego strzał obronił Andres Fernandez.

Submarino w pierwszej połowie grając teoretycznie mocniejszym składem mieli również swoje okazje do strzelenia gola. Niestety dwie z nich zmarnował Cédric Bakambu i jedną Samuel Castillejo. W drugiej połowie gospodarze dominowali już zdecydowanie.

Boca Juniors vs Villarreal CF - 1:0 (0:0)
1:0 Cristian Pavón (53')