piątek, 15 września 2017

Rozpoczęli od zwycięstwa

Villarreal CF pokonał u siebie 3:1 kazaski FC Astana w spotkaniu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. W innym spotkaniu grupy A czeska Slavia Praga wygrała u siebie 1:0 z izraelskim Maccabi Tel Aviv.

Piłkarzom z Kazachstanu przez kwadrans udawało się utrzymać bezbramkowy remis - w 16. minucie, Costa zagrał górną piłkę za linię obrony, a strzałem z ostrego kąta bramkarza pokonał Sansone. Trzeba jednak przyznać, że w tej sytuacji lepiej powinien zachować się Eric.

Goście po stracie bramki rzucili się w pogoń za wyrównaniem - w 22. minucie z dystansu huknął Beysebekov, ale Barbosa, choć z problemami, przeniósł futbolówkę nad poprzeczkę. Cztery minuty później podobnie wyglądała sytuacja po drugiej stronie boiska, gdzie uderzenie Castillejo nad bramkę przerzucił Eric.

Siedem minut przed przerwą Kazachowie znów znaleźli się w polu karnym gospodarzy, ale główkę Murtazayeva obronił Barbosa. Chwilę później okazję po stałym fragmencie gry mieli gospodarze, ale futbolówka po uderzeniu Sansone, podbita jeszcze przez gracza stojącego w murze, przefrunęła minimalnie nad poprzeczką.

W 68. minucie niespodziewanie do remisu doprowadzili goście - po centrze Twumasiego z rzutu rożnego, celną główką popisał się Logvinenko. Piłkarze z Astany z remisu cieszyli się tylko przez siedem minut, albowiem w 75. minucie, precyzyjnym uderzeniem popisał się wprowadzony kilka chwil wcześniej Bakambu.

Dwie minuty później swoje trzy grosze dołożył inny ze zmienników - Cheryshev, który po dograniu Rodrigo Hernandeza podwyższył na 3:1. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

opis przebiegu spotkania za: primeradivision.pl