poniedziałek, 25 września 2017

Zdeklasowani przez Getafe

Villarreal CF poległ na wyjeździe 0:4 z beniaminkiem Getafe CF w spotkaniu 6. kolejki La Liga Santander 2017/2018.

Pierwsza połowa spotkania na Coliseum Alfonso Perez stała pod znakiem zdecydowanej przewagi gospodarzy - ekipa spod Madrytu stworzyła sobie aż dziewięć sytuacji bramkowych, z czego aż czterokrotnie do siatki mógł trafić Jorge Molina. Świetnie w bramce Żółtej Łodzi Podwodnej spisywał się jednak Mariano Barbosa.

Po przerwie goście nie mieli już tyle szczęścia. Pierwszy cios nadszedł w 54. minucie - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i przedłużeniu piłki przez Calę, gola głową strzelił Angel Rodriguez, dla którego była to druga bramka w drugim kolejnym spotkaniu.

Mijały kolejne minuty, a dobrze dysponowana w ostatnich kolejkach drużyna Villarreal w dalszym ciągu nie potrafiła odpowiedzieć na utratę gola. W zamian za to, po dziesięciu minutach została ukarana po raz drugi - tym razem fatalny błąd w wyprowadzeniu piłki Nelsona Semedo wykorzystał Jorge Molina, który pokonał Mariano Barbosę w sytuacji sam na sam.

Po 180 sekundach kibice zebrani na Coliseum Alfonso Perez mogli cieszyć się po raz trzeci. Kolejną fatalną postawę defensywy Villarreal wykorzystał w tej sytuacji Markel Bergara, który dobił piłkę odbitą chwilę wcześniej przez bramkarza gości.

Jakby tego było mało, gospodarze w doliczonym czasie gry jeszcze raz ukarali gości za ich grę w obronie. Drugie trafienie w tym spotkaniu zanotował Angel Rodriguez, który wykorzystał dobre podanie od Faycala Fajra z rzutu wolnego.

Był to ostatni cios wymierzony w Villarreal w tym spotkaniu, ustalający jego rezultat na 3:0. Dzięki temu zwycięstwu Getafe przesunęło się do pierwszej połówki tabeli na 9. miejsce, zaś Żółta Łódź Podwodna spadła na niską, 13. lokatę.