piątek, 20 października 2017

Remis po pogoni za Slavią

Villarreal CF zremisował u siebie 2:2 z czeską Slavią Praga w spotkaniu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. W innym spotkaniu grupy A kazaski FC Astana rozbił u siebie 4:0 izraelskie Maccabi Tel Aviv.

Spotkanie Submarino rozpoczęli katastrofalnie, bo już po dwóch kwadransach przegrywali 0:2 po trafieniach Tomasa Necida w 18. minucie i Portugalczyka Dannego w 30. minucie. Na całe szczęście podziałało to na Żółtą Łódź Podwodną jak przysłowiowa płachta na byka i gospodarze rzucili się z furią na rywala. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo po trafieniach Manuela Triguerosa w 41. minucie (asysta Pablo Fornalsa) i Carlosa Bacci w 44. minucie (asysta Daniele Bonery) doprowadzili przed przerwą do wyrównania.

Druga połowa należała już bezsprzecznie do gospodarzy, ale brakowało skuteczności, a w bramce gości bardzo pewnie bronił doświadczony Lastuvka. Wynik nie uległ wiec zmianie i już w kolejnej kolejce dojdzie do rewanżu w Pradze (2 listopada godzina 19:00).