poniedziałek, 20 listopada 2017

Remis na San Mames

Villarreal CF zremisował na wyjeździe 1:1 z Athletic Bilbao w spotkaniu 12. kolejki La Liga Santander 2017/2018. Bramkę dla Submarino strzelił Manu Trigueros, który również nie wykorzystał w tym meczu rzutu karnego.

Baskowie od pierwszych minut chcieli pokazać, że jak najlepiej przepracowali okres na przerwę reprezentacyjną i poprawić bardzo słabą jak na siebie pozycję w ligowej tabeli. Villarreal natomiast nie chciał łatwo oddawać skóry i również miał swój cel - wyprzedzić Sevillę, która po zwycięstwie nad Celtą Vigo odskoczyła na dwa punkty.

Pierwsze fragmenty meczu pokazały, że Athletic faktycznie ruszył do ofensywy. Gra toczyła się głównie na połowie gości, którzy tylko sporadycznie potrafili wyjść z jakąkolwiek akcją, ale najczęściej kończyły się one na 30. metrze przez bramką Kepy. Baskowie skutecznie realizowali swój plan na ten mecz, ale brakowało im gola.

Zamiast tego, Villarreal zaczął dochodzić do głosu. W 20. minucie podopieczni Javiego Callejy stanęli przed świetną szansą na wyjście na prowadzenie, ale rzutu karnego nie potrafił wykorzystać Manu Trigueros. Dopiero osiem minut później pomocnik Żółtej Łodzi Podwodnej trafił do siatki, popisując się strzałem w stylu Toniego Kroosa z kilkunastu metrów.

Stracona bramka nieco podcięła skrzydła gospodarzom, którzy jednak od początku drugiej połowy ponownie ruszyli z atakami. Do wyrównania doszło dopiero w 77. minucie - niezwykle aktywny Mikel Balenziaga zacentrował na głowę Aritza Aduriza, a ten w pięknym stylu skierował piłkę do bramki, myląc Mariano Barbosę.

Wynik 1:1 mógł ulec zmianie w obie strony w doliczonym czasie gry po akcjach rezerwowych. Najpierw znakomitej okazji nie wykorzystał Denis Cheryshev, zaś po kilkudziesięciu sekundach ładne uderzenie Agera Aketxe minęło bramkę Villarreal zaledwie o centymetry.

Po tym remisie Athletic nie zmienił swojej sytuacji w tabeli i pozostaje na 15. pozycji, podobnie jak Villarreal, który nie dał rady wyprzedzić Sevilli i plasuje się na 6. lokacie.

opis spotkania za: ligahiszpanska.com