niedziela, 14 stycznia 2018

Sensacyjna wygrana na Bernabeu

Villarreal CF wygrał na wyjeździe 1:0 z Realem Madryt w spotkaniu 19. kolejki La Liga Santander 2017/2018. Sensacyjną wygraną dał gol Pablo Fornalsa w 87. minucie. Dzięki wygranej Submarino awansowała na 5. miejsce w tabeli wyprzedzając Sevillę FC.

Starcie na Bernabeu rozpoczęło się nijako, a bezstronni kibice mogli czuć się lekko rozczarowani. Gospodarze obudzili się dopiero po kwadransie i od tego momentu praktycznie nie opuszczali połowy swoich rywali. Swoje szanse marnowali Cristiano Ronaldo Marcelo czy Gareth Bale, a fakt, iż do przerwy nie obejrzeliśmy goli zawdzięczamy Sergio Asenjo, który bronił w fenomenalny wręcz sposób. Z kronikarskiego obowiązku odnotujemy, że po raz kolejny dał o sobie znać arbiter - Mallenco, który nie odgwizdał ewidentnego rzutu karnego dla Los Blancos po zagraniu piłki ręką przez defensora Villarrealu.

Druga część gry niczym nie różniła się od pierwszej. Real przeważał, przeprowadzał atak za atakiem, ale zawodziła skuteczność, czyli czynnik, który zawodzi w lidze od początku kampanii 2017/2018. Wydawało się, że gospodarze muszą wreszcie wpakować gola na wagę trzech punktów i wówczas zabójczy kontratak przeprowadzili zawodnicy Żółtej Łodzi Podwodnej, który fenomenalnie wykończył Pablo Fornals! Królewscy nie zdołali już nawet wyrównać i tym samym Villarreal po raz pierwszy w swojej historii wygrał spotkanie ligowe na Santiago Bernabeu.

opis spotkania za: ligahiszpanska.com