niedziela, 4 lutego 2018

Betis zatrzymuje Submarino

Villarreal CF przegrał na wyjeździe 1:2 z Realem Betis w spotkaniu 22. kolejki La Liga Santander 2017/2018.Tym samym oddalili się od strefy Ligi Mistrzów.

Więcej szans na zgarnięcie pełnej puli dawano przed tym spotkaniem gościom. Ci wygrali trzy wcześniejsze mecze, a dodatkowo są zespołem z czołówki La Ligi, cały czas pozostając w grze o lokatę premiowaną grą eliminacjach Champions League.

Jak się jednak okazało, papierowe spekulacje nie miały większego znaczenia w konfrontacji w boiskowymi realiami. W dużej mierze przyczynił się do tego Daniele Bonera, który w 31. minucie brutalnie sfaulował rywala i sędzia podjął decyzję o ukaraniu go czerwoną kartką.

Gospodarze wykorzystali grę w liczebnej przewadze i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. Gola otwierającego wynik spotkania zdobył Lorenzo Moron, który popisał się znakomitym uderzeniem z dystansu. Ten sam zawodnik w drugiej połowie podwyższył na 2:0 i wydawało się, że Betisowi nic złego już się stać nie może.

Villarreal walczył jednak do samego końca i w 80. minucie zdobył gola kontaktowego. Jego autorem był Carlos Bacca, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Na więcej "Żółtej Łodzi Podwodnej" nie było już stać i po ostatnim gwizdku ze zwycięstwa mogli się cieszyć gospodarze, którzy dzięki trzem punktom awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli.

opis spotkania za: pilkanozna.pl