poniedziałek, 5 marca 2018

Kryzys trwa

Villarreal CF poległ u siebie 0:2 z Gironą FC w spotkaniu 29. kolejki La Liga Santander 2017/2018. To druga z kolei ligowa porażka ekipy z Estadio de la Cerámica i 4 w 6 ostatnich spotkaniach ligowych.
Submarino już chyba definitywnie odpadli z rywalizacji o Ligę Mistrzów. Do 4. miejsca tracą już 12 oczek i teraz muszą walczyć o miejsce 5-7, które dadzą prawo gry w fazie grupowej lub eliminacjach Ligi Europy.

Beniaminek z Girony bardzo dobrze rozpoczął pojedynek, bowiem już w 16. minucie wyszedł na prowadzenie. Po błędzie jednego z obrońców Villarreal goście przejęli piłkę przed polem karnym gospodarzy. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Borjy Garcii, strzałem z głową z kilku metrów do siatki trafił Christian Stuani. Była to jedyna bramka pierwszej części spotkania.

Żółte Łodzie Podwodne szukały swojej okazji do wyrównania, ale mieli problemy z przedostaniem się przez defensywę Girony. Gdy już dochodzili do sytuacji strzeleckich, w bramce gospodarze skutecznie spisywał się Bono.

Tymczasem w 80. minucie Girona przeprowadziła zabójczy kontratak. Po szybkim wyprowadzeniu piłki, Cristiano Portugues zagrał przed pole karne do Anthony'ego Lozano, który kapitalnym uderzeniem w samo okienko z około 20 metrów nie dał szans bramkarzowi. Była to jednocześnie bramka ustalająca wynik meczu.

opis spotkania za: primeradivision.pl