niedziela, 19 sierpnia 2018

Falstart na inaugurację

Villarreal CF przegrał na Estadio La Ceramica 1:2 z Realem Sociedad San Sebastian w spotkaniu 1. kolejki La Liga Santander 2018/2019. Po 668 dniach przerwy swój pierwszy oficjalny mecz rozegrał Santi Cazorla.

Początek spotkania nie zapowiadał tak fatalnego końca. Gospodarze przeważali i już w 15. minucie objęli prowadzenie po indywidualnej akcji Gerarda Moreno sprowadzonego przed sezonem z Espanyolu. W 18. minucie potężnie z dystansu uderzył Mario Gaspar i bramkarz miał spore problemy z jego obroną. Niestety przewaga została roztrwoniona w 40. minucie gdy fatalny błąd popełnił Funes Mori. Argentyńczyk chciał podawać do własnego bramkarza, ale wystawił piłkę Willianowi José, a ten mocnym strzałem z kilku metrów pokonał Sergio Asenjo.

Przebieg drugiej połowy był niemal identyczny jak pierwszej. Już w 48. minucie gospodarze mogli ponowni wyjśś na prowadzenie, ale Gerard Moreno przegrał pojedynek sam na sam z Rullim. Goście skoncentrowali się na grze z kontry i jedna z nich przy ponownej pomocy obrońców Submarino dała im drugą bramkę.

W 71. minucie jeden z graczy gości posłał drugą piłkę w kierunku pola karnego Submarino. Wydawało się, że Mrio Gaspar nie powinien mieć problemu z jej przejęciem. Ten jednak ta niefortunnie ją przeciął, że podał ją wprost pod nogi Oyarzabala. Próbując naprawić błąd zderzył się jeszcze z pomocnikiem gości i odbita piłka spadła pod nogi Juanmiego, a ten precyzyjnym strzałem tuż przy słupku nie dał szans Asensjo na skuteczną interwencję.

Do końca meczu pozostało jeszcze ponad 20 minut i gospodarze mieli okazje na wyrównanie. Najpierw w 78. minucie fatalnie przestrzelił Trigueros, a w 79. minucie sytuację sam na sam z Rullim zmarnował Toko Ekambi.