poniedziałek, 13 sierpnia 2018

Wyjazdowa wygrana nad Werderem Brema

Villarreal CF pokonał 3:2 niemiecki Werder Brema w towarzyskim spotkaniu rozegranym w sobotnie popołudnie na Weserstadion w Bremie. Było to ostatni sparing Submarino przed startem La Liga.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy, którzy w 25. minucie objęli prowadzenie po tym jak Kruse będący w sytuacji sam na sam z Asenjo sprytnie przelobował go strzałem przysłowiową podcinką. Submarino mieli okazje do wyrównania, ale swoje szanse zmarnowali Castillejo i Gerard Moreno.

Początek drugiej połowy należał do Villarreal, a bohaterem został Toko Ekambi. Kameruńczyk sprowadzony za 20 mln euro francuskiego Angers najpierw wykorzystał w 48. minucie podanie Pablo Fornalsa, a w 64. minucie na drugiego gola zamienił asystę od Gerarda Moreno.

W samej końcówce gospodarze wyrównali w 87. minucie po strzale głową Osako i wydawało się, że mecz zakończy się remisem. Submarino potrafili jednak odpowiedzieć i w doliczonym już czasie gry zwycięską bramkę strzelił precyzyjnym uderzeniem tuż przy słupku Manu Morlanes, któremu piłkę pięknie wyłożył Pedraza.

Werder Brema vs Villarreal CF - 2:3 (1:0)
1:0 Kruse (25')
1:1 Toko Ekambi (48')
1:2 Toko Ekambi (64')
2:2 Osako (87')
2:3 Morlanes (90')