sobota, 1 września 2018

Porażka z Gironą

Villarreal CF przegrał na Estadio La Ceramica 0:1 z Gironą FC w spotkaniu 3. kolejki La Liga Santander 2018/2019. To już druga porażka w tym sezonie na swoim obiekcie, a Submarino po 3 kolejkach ma na swoim koncie zaledwie punkt.

Fatalnie rozpoczęła Żółta Łódź Podwodna tegoroczne rozgrywki ligowe. Po porażce u siebie 1:2 z Realem Sociedad i bezbramkowym remisie wyjazdowym z Sevillą, przyszła kolejna przegrana 0:1 z Gironą. Oznacza to, że po trzech kolejkach Villarreal CF wyląduje w strefie spadkowej.

Javi Calleja desygnował do gry identyczną jedenastkę jaka wybiegła w poprzednim spotkaniu z Sevillą na Sánchjez-Pizjuán i Villarreal CF dominował od początku, ale Fornals, Toko Ekambi i Gerard zmarnowali dogodne sytuacje w pierwszej połowie. Kameruńczyk strzelił nawet gola, a sędzia wskazał na środek boiska, ale po analizie VAR uznał, że napastnik znajdował się na spalonym.

Na początku drugiej połowy niespodziewanie to goście strzelili gola po uderzeniu urugwajskiego napastnika Stuaniego. Niestety okazało się, że była to jedyna bramka w tym meczu. Gospodarze co prawda dominowali, w słupek trafił Pedraza, ale wynik nie uległ już zmianie.