piątek, 22 lutego 2019

Zwycięski remis ze Sportingiem

Villarreal CF zremisował u siebie 1:1 ze Sportingiem CP w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy. Submarino awansowała do kolejnej rundy, gdyż przed tygodniem w Lizbonie wygrała 1:0.

W pierwszym starciu z udziałem obu drużyn przedstawiciel La Liga wypracował sobie jednobramkową zaliczkę, która stawiała Villarreal w uprzywilejowanej pozycji przed rewanżem. Gospodarze przystępowali do swojej potyczki opromienieni wygraną nad Sevillą FC, z kolei team z Portugalii miał za sobą zwycięski bój ze Sportingiem Braga.

W doliczonym czasie pierwszej połowy portugalska ekipa sprawiła, że rywalizacja zaczęła się w praktyce od początku, bo bramkę dla Sportingu zdobył Bruno Fernandes. Jednocześnie czwarta aktualnie drużyna tabeli ligi portugalskiej znów mogła wierzyć w awans.

W drugiej odsłonie sytuacja Sportingu nieco się skomplikowała, bo z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki plac gry musiał opuścić Jefferson Nascimento. Villarreal grę w przewadze wykorzystał w 81. minucie, gdy Pablo Fornals skierował piłkę do siatki, więc mecz zakończył się remisem, który okazał się zwycięski dla El Submarino Amarillo.

Opis meczu za: goal.pl

Villarreal CF vs Sporting Clube de Portugal - 1:1 (0:1)
0:1 Bruno Fernandes 45+1'
1:1 Fornals 81'