niedziela, 22 września 2019

Wygrana nad Valladolid

Villarreal CF pokonał 2:0 na Estadio La Ceramica ekipę Realu Valladolid w spotkaniu 5. kolejki La Liga Santander 2019/2020. Druga wygrana z rzędu pozwoliła awansować do czołówki tabeli.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 mecze zespół Realu Valladolid wygrał 11 razy i zanotował osiem porażek oraz cztery remisy.

Taktyka trenera zespołu Realu Valladolid już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupił się on głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców zespołu Realu Valladolid. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Villarreal CF: Xaviemu Quintilli w 40. minucie i Iborze w trzeciej minucie doliczonego czasu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie Carlos Bacca został zastąpiony przez Karla Toko. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Federico Barba z drużyny gości. Była to 60. minuta spotkania.

Po chwili trener Villarreal CF postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Moiego Gómeza. Na boisko wszedł Samuel Chukwueze, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Sandro Ramírez został zmieniony przez Walda Rubia, a za Óscara Plana wszedł na boisko Anuar Tuhami, co miało wzmocnić jedenastkę Realu Valladolid. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Iborrę na Javiego Ontiverosa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Villarreal CF w 77. minucie spotkania, gdy Cazorla zdobył z karnego pierwszą bramkę. W 80. minucie w drużynie Realu Valladolid doszło do zmiany. Pablo Hervías wszedł za Míchela.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Villarreal CF, strzelając kolejnego gola. W samej końcówce meczu na listę strzelców wpisał się Javi Ontiveros. Asystę zaliczył Samuel Chukwueze.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

* Relacja za: sport.interia.pl