poniedziałek, 21 października 2019

Wygrana nad Papużkami

Villarreal CF pokonał 1:0 w Barcelonie miejscowy RDC Espanyol w spotkaniu 9. kolejki La Liga Santander 2019/2020. Submarino dzięki wygranej awansowali na 7. miejsce w tabeli, dające prawo gry w el. LE.

Od początku gra była mocno rwana, niewiele działo się pod obiema bramkami. Pierwszą w miarę składną, choć jednocześnie dość przypadkową akcję przeprowadzili goście. W 17 minucie spotkania Santi Cazorla wpadł w pole karne Espanyolu i podaniem po ziemi starał się znaleźć partnera. Piłka odbiła się jednak od obrońcy, co mocno zaskoczyło bramkarza gospodarzy. Jego niepewność wykorzystał Karl Toko Ekambi, który zanotował swoje drugie trafienie w aktualnym sezonie ligowym.

Mimo że podopieczni Pablo Machina starali się wyrównać, ich starania raz po raz spełzały na niczym. Dobrą okazję zmarnował Sergi Darder, przed przerwą nie popisał się Jonathan Calleri, który uderzył w poprzeczkę.

Papużki nie ustawały w staraniach i w drugiej części meczu nadal napierały na rywala. Próby Matiasa Vargasa oraz Estabana Granero poszły jednak na marne. W końcówce meczu sędzia wahał się nad podyktowaniem rzutu karmego dla Espanyolu, lecz analiza VAR skutecznie go od tego pomysłu odwiodła

* Relacja za: pilkanozna.pl

skrót spotkania - tutaj

RCD Espanyol: Diego López; Víctor Gómez (Wu Lei, m. 77), Naldo, David López, Bernardo, Pedrosa; Víctor Sánchez, Marc Roca, Sergi Darder (Granero, m. 57); Matías Vargas (Ferreyra, m. 71), Calleri.

Villarreal CF: S. Asenjo; R. Peña, R. Albiol, Pau, Alberto M. (Funes Mori, m. 92); Iborra, Anguissa, S. Cazorla (J. Ontiveros, m. 71), Moi Gómez; Toko Ekambi (Chukwueze, m. 80), Gerard.

Bramka: 0-1. Min. 17: Toko Ekambi.

Sędzia: Carlos del Cerro Grande (Comunidad de Madrid).

Żółte kartki: Bernardo, Diego López - Iborra.