niedziela, 3 stycznia 2021

Wygrana nad Levante

Villarreal CF pokonał na Estadio de la Ceramica 2:1 Levante UD w spotkaniu 17. kolejki La Liga Santander 2020/2021. Submarino aktualnie zajmują 5. miejsce w tabeli, ale ich strata do miejsca 3-4 jest minimalna.

W pierwszej połowie mecz był dosyć wyrównany. Wprawdzie to Levante kreowało nieco więcej sytuacji bramkowych, ale to ofensywa Villarrealu popisywała się lepsza celnością, ponieważ to gospodarze oddawali więcej strzałów celnych.

Piłkarze Villarrealu swoją skuteczność zaprezentowali już w 19. minucie. Wtedy to Alfonso Pedraza otrzymał piłkę na skrzydło. Zauważył wbiegających w pole karne kolegów i płaskim dośrodkowaniem skierować tam piłkę. Futbolówka minęła całą defensywę oraz golkipera i trafiła pod nogi Fera Nino, który pewnym uderzeniem z bliskiej odległości wykończył akcje.

W dalszej części pierwszej połowy obie drużyny miały dogodne okazje, aby zdobyć bramkę, ale dobrze spisujące się bloki defensywne zapobiegły utracie gola.

W drugiej połowie widoczna była przewaga Villarrealu. Już chwilę po wznowieniu spotkania Samuel Chukwueze znalazł się w dogodnej sytuacji, ale przegrał pojedynek z Aitorem Fernandesem. W 54. minucie jednak Nigeryjczyk popisał się asystą. Biegł skrzydłem i przekazał futbolówkę Gerardowi Moreno. Hiszpan chciał zgubić obrońcę w polu karnym, ale gdy tylko znalazł lukę w defensywie oddał płaski strzał w kierunku bliższego słupka i podwyższył prowadzenie.

Levante zdobyło bramkę kontaktową w 73. minucie. Sprytem wykazał się wtedy jeden z piłkarzy gości, który szybko wznowił rzut z autu i zagrał piłkę do Radoji. Ten, zauważył niepilnowanego w polu karnym Sergio Leona i dośrodkował do niego piłkę. Hiszpan uderzeniem głową przy lewym słupku pokonał bramkarza i ustalił wynik meczu na 2:1.

Źródło: primeradivision.pl