piątek, 26 lutego 2021

LE: Salzburg ponownie pokonany

Villarreal CF pokonał na Estadio de la Ceramica 2:1 Red Bull Salzburg w rewanżowym spotkaniu 1/16 finały Ligi Europy i awansował do dalszej rywalizacji. W pierwszym meczu w Austrii Submarino wygrała 2:0.

W pierwszej połowie Villarreal prezentował się fatalnie, a RB Salzburg wysoko naciskał na gospodarzy, szukając okazji podbramkowych. Ich pressing dał wymierną korzyść już w 17. minucie. W wyniku nacisku gości, Geronimo Rulli popisał się fatalnym podaniem w obrębie swojego pola karnego. Do piłki nie miał szans dojść Pau Torres, w przeciwieństwie do Patsona Daki. Zambijczyk podał wzdłuż bramki, a tam do siatki skierował ją Mergim Bisha. Podopieczni Unaia Emery’ego otrząsnęli się dopiero w końcówce pierwszej połowy. Po pierwszym dobrym wypadzie gospodarze zdołali wyrównać. Paco Alcacer odnalazł w polu karnym Gerarda Moreno, a ten na pełnym luzie przełożył piłkę na lewą nogę, kładąc na ziemi golkipera RB Salzburg. Po tym manewrze Hiszpan uderzył mocno w stronę bramki i przywrócił swoim kolegom spokój.

Emery musiał wpłynąć na swoich piłkarzy, bo po zmianie stron oglądaliśmy już całkowicie inny Villarreal. Gospodarze szybciej naciskali i starali się zdobyć gola niemal zamykającego kwestię awansu. Mimo tego mogli po raz kolejny utrudnić sobie życie. W 58. minucie Etienne Capoue przyjął piłkę we własnym polu karnym. Ta, odbita od nogi, trafiła w dłoń. Arbiter podyktował jedenastkę, ale po konsultacji z VAR-em cofnął tę decyzję. W samej końcówce sędzia został zmuszony do zagwizdania w drugą stronę. Już w doliczonym czasie gry Cican Stanković sfaulował Gerarda Moreno. Do piłki podszedł sam poszkodowany i przypieczętował awans Żółtej Łodzi Podwodnej.

Unai Emery, specjalista od Ligi Europy, nie bez problemów, ale awansował do kolejnej rundy. Kibice Villarrealu muszą jednak liczyć w piątkowym losowaniu na jednego ze słabszych rywali, bo ich ulubieńcy nie znajdują się w najwyższej dyspozycji.

Relacja z meczu za: primeradivision.pl

Villarreal CF vs RB Salzburg - 2:1 (0:1)
0:1 Mergim Berisha (17')
1:1 Gerard Moreno (40')
2:1 Gerard Moreno (karny 89')

Villarreal CF: Rulli - J. Costa (Foyth, m. 81), R. Albiol, Pau Torres, Estupiñán - Parejo (Álex B., m. 89), Capoue, M. Trigueros - Gerard (F. Niño, m. 89), Paco Alcácer (Chukwueze, m. 65), A. Pedraza (Moi Gómez, m. 65).

RB Salzburg: Stankovic - Kristensen (Svoboda, m. 90), Ramalho, Vallci (Wöber, m. 45), Ulmer - Mwepu, Junuzovic, Bernède (Sucic, m. 60), Aaronson (Adeyemi, m. 60) - Daka (Solet, m. 90) Berisha.

Żółte kartki: J. Costa - Vallci, Mwepu, Daka. Adeyemi.