poniedziałek, 22 marca 2021

Wygrana nad Cadizem

Villarreal CF wygrał na Estadio de la Ceramica 2:1 z Cadiz CF w spotkaniu 28. kolejki La Liga Santander 2020/2021. Druga wygrana z rzędu pozwoliła zbliżyć się na 2 oczka do ekip zajmujących miejsca w strefie pucharowej.

Unai Emery dokonał dwóch zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do meczu z  Dinamem Kijów. Estupiñán wszedł za Pedrazę na lewej obronie, a Mario Gaspar na prawej obronie za zawieszonegi za kartki Capoue.

Mecz zaczął się znakomicie dla gospodarzy. Już w 4. minucie Piłka po strzale Parejo trafiła w rękę Jonssona i sędzia po analizie VAR podyktował rzut karny. Minutę później na gola zamienił go Gerard Moreno strzelając swoją 16. bramkę w tym sezonie.

Goście musieli teraz zagrać odważniej, by odrobić straty. Udało im się nawet strzelić gola, ale arbiter go nie uznał gdyż podający Jonssonowi Sobrino był na pozycji spalonej. Submarino kontrolowali jednak grę i przed przerwą mieli dwie okazje bramkowe, Trigueros w 28. minucie, i Bacca w 41. minucie po podaniu Chukwueze.

W 35. minucie Foyth zobaczył żółtą kartkę i Argentyńczyk nie zagra w kolejnym spotkaniu ligowym z Granadą.

Wspomniany wyżej gracz w 67. minuty mocno przyczynił się do drugiego gola dla Villarreal. Foyth obsłużył długim i celnym podaniem Gerarda, ten zgrał piłkę do Bacci, a Kolumbijczyk pokonał bramkarza rywali. Niestety dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy cieszyli się zaledwie dwie minuty, gdyż kontaktową bramkę po chwili strzelił Alex.

Ostatnie minuty spotkania były bardzo nerwowe. Goście dwoili się i troili by doprowadzić do wyrównania. Na domiar złego boisko z kontuzją mięśniową opuścił Gerard Moreno. Na całe szczęście wynik się już nie zmienił i ekipa Unai Emerego zainkasowała komplet punktów.