piątek, 9 kwietnia 2021

LE: Duży krok do półfinału

Villarreal CF pokonał na wyjeździe1:0 Dinamo Zagrzeb w pierwszym spotkaniu 1/4 finału Ligi Europy. Zwycięską bramkę dla Submarino przybliżającą ich do półfinału strzelili Gerard Moreno w 43. minucie z rzutu karnego.

Dla Submarino była to szósta z kolei wygrana wliczając w to mecze LE i La Liga. Ponadto są oni jedyną drużyną w Lidze Europy, który w tej edycji nie poniosła jeszcze porażki.

Od początku spotkania warunki gry dyktowała drużyna Villarreal CF. Gospodarze nastawieni byli na to, by nie stracić gola, a jednocześnie wyprowadzać kontry. Taka taktyka dała im awans do ćwierćfinału. Po jednej z kontr w 26. minucie Dinamo nawet strzeliło bramkę. Sędziowie dopatrzyli się jednak spalonego.

W 42. minucie Moreno dośrodkowywał w polu karnym pod bramkę Dinama. Piłka dotknęła jednak ręki Theophile-Catherine. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Ten na bramkę zamienił pewnym strzałem Moreno.

Był to zasłużony gol, bo zawodnicy trenera Unaia Emery'ego mieli więcej z gry. Częściej też strzelali na bramkę Livakovicia.

W drugiej połowie Dinamo było odważniejsze w akcjach ofensywnych. Nie miało jednak wyjścia. Efektem były w końcu celne strzały na bramkę gości, bo w pierwszej odsłonie chorwacka drużyna oddała tylko jeden taki. Goście też mieli swoje szanse, jak choćby ta z 60. minuty Alcacera, który z bliska przeniósł piłkę nad poprzeczką. Dziesięć minut później Livaković przeniósł nad bramką strzał z ponad 20 metrów Triguerosa.

Żadnej z drużyn nie udało się jednak zmienić wyniku spotkania.

Relacja z meczu za: sport.onet.pl

Dinamo Zagrzeb vs Villarreal CF - 0:1 (0:1)
0:1 Gerard Moreno (karny 43')

Obszerny skrót spotkania na stronie polsatsport.pl - tutaj.

Dinamo Zagrzeb: Livakovic; Ristovski, Lauritsen, Théophile-Catherine, Gvardiol (Leovac, m. 71); Ademi, Jakic (Kastrati, zm. 60); Ivanusec, Majer (Franjic, m. 81), Orsic (Tolic, m. 81); i Atiemwen (Petkovic, m. 60).

Villarreal CF: Rulli; Foyth, Albiol, Pau, Pedraza; Chukwueze (Moi Gómez, m. 68), Parejo, Capoue, Trigueros (Rubén Peña, m. 86); Gerard i Bacca (Paco Alcácer, m. 46).

Żółta kartka: Gerard Moreno.

Sędzia: Daniel Siebert (Niemcy).