niedziela, 4 kwietnia 2021

Trzy punkty w Granadzie

Villarreal CF pokonał na wyjeździe 3:0 Granadę CF w spotkaniu 29. kolejki La Liga Santander 2020/2021. Trzecie kolejna ligowa wygrana dała awans na 6. miejsce w tabeli, dające prawo gry w europejskich pucharach.

Kolejny popis Gerarda Moreno, który dzięki trzem kolejnym trafieniom awansował na drugą pozycję w klasyfikacji strzelców. Z 19 golami na koncie zrównał się z Lusiem Suarezem i traci cztery gole do Leo Messiego.

Submarino szybko wyszli na prowadzenie. Obrońca Granady Víctor Díaz zagrał ręką przy próbie dośrodkowania Rubéna Peñy w kierunku Pau Torresa. Nieomylny Gerard Moreno jedenastkę zamienił na gola. Ten sam zawodnik w 18. minucie podwyższył prowadzenie. Otrzymał doskonałe podanie od Trigueros i ponownie pokonał Rui Silvę.

Druga połowa ponownie zaczęła się od ataków ekipy Unai Emerego. Najpierw Gerard Moreno uderzył głową w słupek po fantastycznym dośrodkowaniu Alfonso Pedrazy, a po kilku minutach groźnie uderzył Manu Trigueros.

Losy meczu rozstrzygnęły się w 60. minucie. Rui Silva powalił Manu Triguerosa w polu karnym, a Gerard Moreno zamienił rzut karny na bramkę. W końcówce Submarino mogli jeszcze strzelić kolejne bramki, ale pewnie bronił Rui Silva.