poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Wpadka z Osasuną

Villarreal CF przegrał na Estadio de la Ceramica 1:2 z Osasuną w spotkaniu 30. kolejki La Liga Santander 2020/2021. Niespodziewana porażka spowodowała spadek w tabeli na 7. miejsce teoretycznie nie dające prawo gry w europejskich pucharach.

Ekipa Żółtej Łodzi Podwodnej wyszła w półrezerwowym składzie na rywalizację z Osasuną. Unai Emery musiał rotować swoimi ludźmi, ponieważ wciąż biją się o triumf w Lidze Europy, a w czwartek czeka ich rewanż z Dinamem Zagrzeb. Dziś nie zaprezentowali się najlepiej, goście zwęszyli swoją szansę i konsekwentnie szli po swoje. W pierwszej połowie można było obejrzeć zalążki ich dobrej formy, a po przerwie udokumentowali swoją przewagę w postaci bramek. W 64. minucie po akcji rezerwowego Manu Sancheza gola zdobył Jon Moncayola. Pomocnik Osasuny uderzył z woleja, a Sergio Asenjo nie miał szans na skuteczną interwencję.

Po zameldowaniu się na placu gry Gerarda Moreno gra Villarrealu poszła nieco do przodu, a kilka chwil później napastnik strzelił gola… Davidem Garcią. Moreno chcąc zagrywać do Paco Alcacera trafił w stopera rywali, a piłka od niego odbita wpadła do siatki. Osasuna nie poddała się i zaledwie cztery minuty później po asyście właśnie Davida Garcii bramkę zdobył Ante Budimir. Gospodarze nie zdołali już odwrócić losów tego starcia.

Relacja z meczu za: pilkarskiswiat.com