piątek, 18 grudnia 2015

Submarino w 1/8 finału Copa del Rey

Villarreal CF w czwartkowy wieczór pokonał u siebie drugoligowe SD Huesca i odrobił stratę z pierwszego spotkania, które zakończyło się porażką 2:3. Submaino tym samym awansowała do kolejnej rundy Pucharu Hiszpanii.

Ekipie trenera Marcelino, choć zagrała nieco rezerwowym składem, udało się skutecznie odrobić straty z pierwszego spotkania. Gospodarze by awansować musieli wygrać dwoma bramkami lub w stosunku 1:0, 2:1. Ostatecznie zwyciężyli 2:0, wygrana mogła być nieco bardziej okazała, gdyby w 64 minucie Roberto Soldado wykorzystał rzut karny. Na całe szczęście wprowadzony w drugiej połowie napastnik zrehabilitował się w 77 minucie, gdy strzelił gola na 2:0 w praktyce rozstrzygającego losy awansu. Pierwszą bramkę dla Villarrealu w 27 minucie strzelił Trigueros, który to asystował również przy drugiej bramce.

Jak wyglądał przebieg spotkania i jak padały bramki możecie się przekonać oglądając obszerny skrót spotkania tutaj.

Villarreal CF: Barbosa - Rukavina, Musacchio (Víctor Ruiz, 78’), Pablo Íñiguez, Adrián Marín - Nahuel (Denis Suárez, 65’), Rodrigo, Manu, Trigueros, Castillejo - Samu García, Bakambu (Soldado, 60’).

SD Huesca: Whalley - Aythami, Morillas, Carlos David, Manolo (Samu Sáiz, 75’) - Ros, Tyronne, Jesús, Moya (Mainz, 70’), Carlos Calvo (Figueroa, 46’) - Íñigo López.

Bramki: 1-0, min. 27: Trigueros. 2-0, min. 77: Soldado.

Żółte kartki:  Morillas (63’), Carlos David (83’), Aythami (92') (wszyscy Huesca).

Sędzia: Ricardo de Burgos Bengoetxea.