czwartek, 7 kwietnia 2016

Villarreal CF vs Sparta Praga

Villarreal CF podejmie u siebie Spartę Praga w pierwszym spotkaniu 1/4 finały Ligi Europy. Mecz na stadionie El Madrigal rozpocznie się w czwartkowy wieczór o godzinie 21:05 i poprowadzi je jako arbiter główny Ovidiu Alin Hategan z Rumunii.

Teoretycznie faworytem dwumeczu jest Submarino, ale kto baczniej obserwuje tegoroczne zmagania w Lidze Europy nie wskaże jednoznacznie na to, która drużyna ma większe szanse na awans do półfinału. Sparta nie doznała jeszcze w tych rozgrywkach porażki, a jej bilans to 6 zwycięstw i 4 remisy. W dwóch poprzednich fazach pucharowych Czesi najpierw wyeliminowali rosyjski FK Krasnodar (1:1 u siebie i 3:0 na wyjeździe), a następnie Lazio Rzym (1:1 u siebie i 3:0 na wyjeździe). W obu przypadkach lepiej zaprezentowali się w spotkaniach wyjazdowych, co powinno być przestrogą dla gospodarzy przed dzisiejszym spotkaniem.

Trener Marcelino nie będzie mógł dzisiaj skorzystać z pauzującego za kartki Antonio Rukaviny oraz kontuzjowanych Jonathana dos Santosa, Mateo Musacchio oraz Daniele Bonery. Zagrożonym pauzą w kolejnym spotkaniu jest Bruno Soriano, jeżeli w dzisiejszym meczy zostałby ukarany kolejnym żółtym kartonikiem.

W drużynie gości również zabraknie kilku graczy z powodu kontuzji, pomocników Váchy, Zahustela, i Jiráčka, a pod znakiem zapytania stoi występ bramkarza Davida Bičíka (problemy z palcem), i stopera Holka (problem z nosem). Wydaje się jednak, że dwójkę ostatnich prawdopodobnie zobaczymy jednak na boisku. Natomiast aż czterech graczy Sparty jest zagrożonych pauzą z powodu kartek w kolejnym spotkaniu, pomocnicy Jakub Brabec i Borek Dockal oraz obrońcy Martin Frydek i Costa Nhaimonesu.

Villarreal wygrał wszystkie pięć swoich spotkań u siebie w tegorocznej LE i to bez straty gola. Sparta może pochwalić się serią kolejnych 12 spotkań w LE (grała w eliminacjach) bez porażki (8 zwycięstw i 4 remisy), a jej trzy ostatnie mecze wyjazdowe w tych rozgrywkach kończyły się wygranymi 3:1, 3:0 i 3:0. Submarino pięć razy grali w europejskich pucharach z drużynami z Czech i ich bilans to 3 wygrane i 2 remisy. Sparta natomiast z hiszpańskimi ekipami mierzyła się 17 razy: 5 wygranych, 2 remisy i 10 porażek.

Kadra meczowa Villarreal:
Bramkarze: Asenjo, Areola.
Obrońcy: Jaume Costa, Mario, Víctor Ruiz, Eric Bailly, Adrián Marín, Pablo Íñiguez.
Pomocnicy: Pina, Bruno, Trigueros, Denis Suárez, Castillejo, Nahuel.
Napastnicy: Soldado, Bakambu, Leo Baptistao, Adrián López.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz