piątek, 8 kwietnia 2016

Skromna zalicznka przed rewanżem

Villarreal CF pokonał na El Madrigal 2:1 czeską Spartę Praga, w pierwszym spotkaniu 1/4 finału Ligi Europy. Autorem obu trafień dla Submarino był Cedric Bakambu, a gola dla gości strzelił Brabec.

Villarreal ma skromną przewagę przed przyszłotygodniowym rewanżem w Pradze, choć miał bardzo wiele okazji, by losy rewanżu rozstrzygnąć już w pierwszym meczu. Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie już w 3. minucie za sprawą Cedrica Bakambu i fatalnym błędzie bramkarza gości, a następnie do przerwy zmarnowali kilka dogodnych sytuacji na podwyższenie wyniku, jakie mieli kolejno Castillejo, Soldado i dwukrotnie Bakambu. Zamiast tego w doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównującą bramkę po rzucie rożnym strzelił dla Saparty, Jakup Brabec.

Druga połowa ponownie przebiegała pod dyktando Submarino, ale udało się jedynie strzelić zwycięską bramkę, której autorem w 63. minucie ponownie był Cedric Bakambu. Skromna zaliczka przed rewanżem musi niepokoić, choć z drugiej strony w dwóch poprzednich rundach Sparta wygrywała na wyjazdach, a u siebie jedynie remisowała z Krasnodarem i Lazio. Villarreal natomiast remisował i z Bayerem i Napoli. Jeżeli scenariusz z poprzednich etapów się sprawdzi, to z gry w półfinale będą się cieszyć chłopcy trenera Marcelino.

W meczu żółte kartki zobaczyli m.in. pomocnik Jakub Brabec i obrońca Costa Nhaimonesu, a to oznacza, że z powodu nadmiaru kartek nie będą mogli zagrać w spotkaniu rewanżowym.

Villarreal CF vs Sparta Praga - 2:1 (1:1)
1:0 Cedric Bakambu (3')
1:1 Jakup Brabec (45+4')
2:1 Cedric Bakambu (63')