czwartek, 15 września 2016

Villarreal CF vs FC Zurich

Villarreal CF podejmie w czwartkowy wieczór na El Madrigal szwajcarski FC Zurich w spotkaniu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Mecz rozpocznie się o godzinie 21:05 i poprowadzi je belgijski sędzia Sebastien Delferiere.

Submarino są zdecydowanym faworytem tego spotkania, a transmisję meczu zapowiada kanał nSport+. FC Zurich to aktualnie drużyna z drugiej ligi szwajcarskiej. W poprzednim sezonie została zdegradowana z najwyższej klasy rozgrywkowej, ale zarazem triumfowała w Pucharze Szwajcarii i dzięki temu awansowała do Ligi Europy. W tej sytuacji inny wynik niż wygrana gospodarzy będzie ogromną niespodzianką.

Celem gospodarzy na ten sezon w Europie była gra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Niestety w eliminacjach musieli uznać wyższość francuskiego AS Monaco. Zapewne spory wpływ na nieprzebrnięcie tej przeszkody miały ogromne problemy kadrowe spowodowane plagą kontuzji, która zwłaszcza dotknęła formację ofensywną Żółtej Łodzi. Teraz sytuacja personalna już się nieco poprawiła i do kadry na mecz z Zurichem wróciła trójka kontuzjowanych graczy, napastnik Alexandre Pato, obrońca Daniele Bonera i pomocnik Alvaro Gonzalez. 

Trener Escribá zapewne dokona rotacji w składzie w porównaniu do wygranego meczu ligowego z Malagą. 

Obie drużyny miały już okazje jesienią 2014 roku spotkać się w fazie grupowej Ligi Europy. Wówczas Villarreal najpierw rozbił FC Zurich u siebie 4:0 by w Szwajcarii przegrać 2:3.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz