niedziela, 23 kwietnia 2017

Wygrana ze skandalem w tle

Villarreal CF pokonał u siebie 2:1 beniaminka CD Leganes w spotkaniu 33. kolejki La Liga Santander. Tym samym gospodarze obronili 5. pozycję w tabeli.

Pierwsza odsłona spotkania na Estadio de la Cerámica wyraźnie rozczarowała. Gospodarze mieli co prawda wyraźną przewagę, ale nawet gdy dochodzili do sytuacji strzeleckich, razili nieskutecznością. Ciekawiej na boisku zrobiło się dopiero po przerwie.

Villarreal wyszedł na prowadzenie w 68. minucie, gdy po dograniu Roberto Soldado akcję wykończył Cedric Bakambu. Goście z Leganes nie mieli zamiaru dać jednak łatwo za wygraną. W 89. minucie za sprawą Miguela Guerreiro doprowadzili do wyrównania.

Gdy wydawało się już, że mecz na zakończy się podziałem punktów, do głosu doszedł ponownie Bakambu. Niestety napastnik zwycięską bramkę strzelił po dośrodkowaniu z lewej strony boiska ręką, co dokładnie pokazały powtórki, a czego nie zauważył arbiter spotkania. Tym samy goście zostali niesłusznie pozbawieni 1 punktu i oby tylko nie zdecydował on w końcowej klasyfikacji o ich degradacji.