poniedziałek, 27 listopada 2017

Z nieba do piekła

Villarreal CF przegrał u siebie 2:3 z Sevilla FC w spotkaniu 13. kolejki La Liga Santander 2017/2018. Niestety Submarino ulegli sąsiadowi w tabeli choć po niespełna godzinie prowadzili 2:0.

Wydarzenia już z pierwszej połowy nie zwiastowały tego, co miało wydarzyć się po przerwie. Dość szybko, bo już w 19. minucie Villarreal wyszedł na prowadzenie za sprawą kolejnego w tym sezonie trafienia Cedrika Bakambu, który wykorzystał dobre podanie od Pablo Fornalsa. Powiększenie przewagi nastąpiło osiem minut po rozpoczęciu drugiej części, kiedy to kapitalną indywidualną akcję przeprowadził Carlos Bacca.

Dopiero po straconej drugiej bramce Sevilla ruszyła do odrabiania strat. Goście do wyrównania doprowadzili zaledwie w przeciągu kilkudziesięciu sekund - najpierw po rzucie wolnym gola głową zdobył Clement Lenglet, zaś chwilę później sprzed pola karnego przymierzył Franco Vazquez, choć bardzo bliski obrony tego strzału był Mariano Barbosa.

Kluczowa okazała się 77. minuta. Victor Ruiz sfaulował we własnym polu karnym Gabriela Mercado, za co obejrzał drugą żółtą kartkę i dodatkowo sprokurował jedenastkę dla gości. Tę bez większych problemów wykorzystał Ever Banega, zapewniając tym samym niesamowite zwycięstwo i remontadę drużynie prowadzonej przez Eduardo Berizzo!

opis spotkania za: ligahiszpanska.com