poniedziałek, 11 grudnia 2017

Blaugrana za mocna

Villarreal CF przegrał u siebie 0:2 z FC Barceloną w spotkaniu 15. kolejki La Liga Santander 2017/2018. Niestety Submarino przegrali po raz trzeci z kolei i ich strata do strefy LM wynosi już 10 oczek.

Pierwsza połowa stała na dość wyrównanym poziomie, przynajmniej jeśli chodzi o ilość okazji bramkowych. Ponownie w bramce Barcy szalał Marc-Andre ter Stegen, a z drugiej strony mało pracy miał Sergio Asenjo, który ani razu nie musiał wspinać się na wyżyny swoich bramkarskich umiejętności.

W drugiej połowie, dokładnie kwadrans po jej rozpoczęciu miało miejsce kluczowe zdarzenie - młody napastnik Villarreal, Daniel Raba otrzymał czerwoną kartkę za bezpardonowy faul na Sergio Busquetsie.

Grająca w przewadze Barca zaczęła wykorzystywać swoje szanse. W 72. minucie po świetnej wymianie podań z Paco Alcacerem, do siatki trafił Luis Suarez. Goście poszli za ciosem i dziesięć minut później podwyższyli na 2:0, kiedy fatalną postawę defensywy Villarreal wykorzystał Leo Messi.

Submarino nie wygrali już od czterech spotkań ligowych (3 porażki i 1 remis) i śmiało już można mówić o kryzysie. Niestety chyba trzeba zapomnieć o walce o Ligę Mistrzów i zacząć bronić miejsca dającego prawo gry w Lidze Europy. Tym bardziej, że przewaga 6. Villarrealu nad ekipami z miejsc 7-17 to zaledwie 1-6 punktów.

opis spotkania za: ligahiszpanska.com